Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2019. Október 09. 16:00, szerda | Külföld
Forrás: Kokes János, az MTI tudósítója jelenti:

Csehország elutasítja a migránskvótákat

Csehország elutasítja a migránskvótákat

Csehország elutasítja a migránskvótákat, mert azok Európát veszélyeztetik - mutatott rá Jan Hamácek cseh miniszterelnök-helyettes, belügyminiszter a Právo című független baloldali lapban szerdán megjelent írásában.

Hamácek szerint a közelmúltban az olasz, francia és német kezdeményezésre újra megnyitott kvótaügy, az Európába érkezett migránsok elosztása az Európai Unió tagállamai között, "határozottan nem oldja meg a problémát". Elfogadhatatlan az is, hogy a kezdeményező országok a migránsok újraelosztását kész tényként terjesztették a többi ország elé, holott ez a kérdés "veszélyezteti az egész schengeni rendszert is".

Csehország és a visegrádi csoport további három állama (Lengyelország, Magyarország, Szlovákia) nem csatlakoznak ehhez a rendszerhez - szögezte le a cseh belügyminiszter. "A migrációs probléma egyetlen megoldása, hogy megakadályozzuk az emberek útrakelésért. Segíteni ott kell, ahol a probléma keletkezik, ahonnan az emberek menekülnek" - szögezte le Hamácek.

"A kvóták, mint a menekültprobléma megoldása, nem működnek, csak veszekedést hoztak" - fejti ki a cseh politikus. Szerinte ez a téma nem csak Közép-Európa, hanem Nyugat-Európa társadalmait is megosztja, a populistáknak, az Európa-ellenes erőknek kedvez, s mint ilyen veszélyezteti Európát, ami megengedhetetlen - zárja írását Jan Hamácek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.

2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld

Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra

Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld

Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében

Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.