2024. május 3, péntek - Tímea

2014. Június 24. 12:00, kedd | Helyi
Forrás: infonograd

Bartkó Virág diákolimpiai bajnok triatlonban

Remek időben, népes mezőnyökkel rendezték meg nemrég a 4. Fornetti Egri Triatlonfesztivált, melynek keretében a diákolimpiai döntőt is lebonyolították.

A salgótarjániak 13 versenyzőt indítottak Egerben, a legjobb eredményt a SÁIK Székhelyintézményének tanulója, Bartkó Virág érte el. A Tarjáni Tornádó Triatlon SE (TTT) versenyzője 54 lány között ugrott medencébe, és végül egyetlen másodperc előnnyel megszerezte a II. korcsoport bajnoki címét. Virág több szakágban is letette már a névjegyét az idei diákolimpiai döntőkön. Az aquatlon fináléban ezüstérmet szerzett, atlétikában pedig az összetett döntőn 143 lány között végzett az előkelő hetedik helyen.
A IV. korcsoportban a Laczkó-nővérek remekeltek, az 57 fős mezőnyben Rozina tizedik, Szabina pedig 12. lett, míg a fiúknál újra Torák Levente (mindhárman Kodály Tagiskola és TTT) volt csapata legjobbja.
A középiskolások mezőnyében Grajzel Sáron (Bolyai és SHKE) alkotott maradandót, 29 induló között a nyolcadik helyet szerezte meg, míg saját kategóriájában a hatodik lett.
A nógrádiak eredményei.
II. korcsoport. Lányok (54 induló): 1. Bartkó Virág 13:20 perc … 34. (kategóriájában 25.) Nagy Szilvia 15:28. III. korcsoport. Lányok (52): 47. (36.) Bajczár Panna 22:46. Fiúk (48): 27. (24.) Póczos Sándor 19:04 … 36. (32.) Fiser Márk 20:10. IV. korcsoport. Lányok (57): 10. Laczkó Rozina 31:19 … 12. Laczkó Szabina 31:24. Fiúk (59): 17. Torák Levente 29:06 … 21. Petróczy Bálint 29:33 … 34. (31.) Bajczár Benedek 30:30. Csapat (7): 4. TTT 1;29:09. V-VI. korcsoport. Lányok (29): 8. (6.) Grajzel Sáron (SHKE) 31:28. Fiúk (62): 49. (26.) Marcsok Tihamér 32:14. 50. (27.) Sallai Dávid 32:19.