Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2023. Január 27. 13:59, péntek | Külföld
Forrás: mti

Az EU meghosszabbítja az Oroszország elleni gazdasági szankciókat

Az uniós tagországok kormányait tömörítő tanács fél évvel, 2023. július 31-ig meghosszabbítja az Oroszország egyes gazdasági ágazataira vonatkozó korlátozó intézkedéseket - közölte a testület pénteken.

A szankciókat az EU az ukrajnai helyzetet destabilizáló orosz intézkedésekre válaszul vezette be 2014-ben, majd 2022 februárjában kibővítette, válaszul Oroszország Ukrajnával szembeni katonai agressziójára.

A meghosszabbított gazdasági szankciók a kereskedelemre, a pénzügyekre, a technológiára és a kettős felhasználású termékekre, az iparra, a közlekedésre és a luxuscikkekre vonatkozó korlátozásokat tartalmaznak. Az intézkedések kiterjednek továbbá a tengeri nyersolaj és egyes kőolajtermékek Oroszországból az EU-ba történő behozatalának vagy szállításának tilalmára, több orosz bank SWIFT-rendszerből való kizárására, valamint több, a Kreml által támogatott dezinformációs csatorna műsorszolgáltatási tevékenységének és engedélyének felfüggesztésére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.

2025. Június 09. 08:09, hétfő | Külföld

A Los Angeles belvárosában tüntetők ellen villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetett a Nemzeti Gárda

Los Angeles belvárosában villanógránátokat, könnygázt és paprikaspray-t is bevetettek vasárnap a Nemzeti Gárda tagjai a tüntetők ellen, akik kövekkel és egyéb tárgyakkal dobálták meg őket.

2025. Június 06. 07:30, péntek | Külföld

Donald Trump telefonbeszélgetést folytatott Hszi Csin-pinggel kereskedelmi kérdésekről

Telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnök kínai hivatali partnerével, Hszi Csin-pinggel csütörtökön, szinte kizárólag kereskedelmi kérdések kerültek szóba