Hírek
2011. November 18. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Antibiotikumok - tények és tévhitek
A Health Protection Agency felmérése szerint az átlagemberek negyede még mindig azt hiszi, hogy antibiotikumokkal a megfázás és a nátha minden fajtája tökéletesen kezelhető.
Ezzel szemben az igazság az, hogy ezekkel a szerekkel nem pusztíthatóak el azok a vírusok, amelyek a legtöbb légúti megbetegedésért felelősek.
A felmérést a szakemberek Angliában végezték el. Az eredmények lesújtóak voltak: az 1800 megkérdezett ember tizede mindig megtartja azokat az antibiotikumokat, amelyeket egy kúra során nem használ fel, és ha esetleg megfázik, orvosi rendelvény nélkül gyógyítja velük saját magát és családját - írja a BBC.
A szakértők szerint ugyanakkor ez a magatartás fölösleges és veszélyes is. Fölösleges abból a szempontból, hogy ezek a gyógyszerek sem képesek minden olyan kórokozót elpusztítani, amelyek megfázást okozhatnak - a vírusokkal szemben például, amelyek a légúti megbetegedések nagy hányadát okozzák, teljesen hatástalanok.
Ráadásul az antibiotikumok indokolatlan szedése gyógyszer rezisztencia kialakulásához is vezethet, ami beláthatatlan következményekkel járhat. Jelenleg ugyanis sok betegség csakis ezekkel a szerekkel gyógyítható, ha azonban az emberek és a kórokozók többsége immúnissá válik velük szemben, akkor gyógyír híján akár hatalmas világjárványok is kitörhetnek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 16. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a népligeti buszállomás utastájékoztatási rendszere
Ezekben a hetekben teljesen megújul a Népliget autóbusz-állomás utastájékoztatási rendszere, majd a munka később más, nagy forgalmú állomásokon folytatódik
2026. Június 16. 10:00, kedd | Belföld
Leépít a Mediaworks, keddtől felfüggesztik a Bors napilap nyomtatott kiadását
2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament
Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.
2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak
Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.
