Hírek
2021. Június 11. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A sok napsütés után hidegfront jön

A hétvégén is sok lesz a napsütés. A vasárnapra érkező hidegfront csak néhány fokos lehűlést okoz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken az ország nagy részén sok lesz a napsütés. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Nyugat-Dunántúlon - fordulhat elő zápor, zivatar. Többfelé megélénkül, zivatar környékén megerősödik, akár viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között alakul.
Szombaton is több órára kisüt a nap, helyenként valószínű zápor, zivatar. Szombat estétől vasárnap reggelig egy hidegfront szakadozott felhő-, illetve csapadéksávja vonulhat át az ország felett északról dél, délkelet felé, szintén záporokkal, zivatarokkal. A szél nagy területen élénk, zivatar térségében erős vagy viharos lehet. A leghidegebb órákban 11-18 fok lesz. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap napközben a sok napsütés mellett helyenként valószínű záporeső, nagyobb eséllyel az ország keleti felén. A szél erős, sok helyen viharos lesz. Hajnalban 12-19, a délutáni órákban 21-27 fok lesz - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.