Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2019. Április 07. 16:56, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A megelőzésre fókuszálnak az egészség világnapján

A megelőzésre fókuszálnak az egészség világnapján

Egészséget mindenkinek szlogennel hívják fel a figyelmet az idei egészség világnapján a megelőzés fontosságára - mondta Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) elnöke az M1 csatornán vasárnap.

Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja már 2010-ben a megelőzés fontosságát helyezte előtérbe, és azóta is ez a kiemelt üzenet. Az ingyenes, átfogó országos egészségvédelmi szűrőprogramban 2010 óta több mint félmillióan vettek részt, 200 helyszínen jártak, több mint 7 millió vizsgálati adat keletkezett - ismertette, hozzátéve: a program idén is folytatódik.

Jelentős fejlődésnek nevezte, hogy már nem csak az 50 felettiek, hanem a huszonéves korosztálytól kezdődően érdeklődnek az emberek a szűrőprogramok iránt.

Az egészség világnapját annak emlékére tartják, hogy 1948. április 7-én kezdte meg működését az ENSZ szakosított intézménye, az Egészségügyi Világszervezet. A WHO célja az egészségügyi ellátás színvonalának emelése, a nemzetközi egészségügyi munka irányítása és összehangolása, tevékeny részvétel a környezet védelmében.

Címkék: egészség, megelőzés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat