2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2024. Május 06. 08:38, hétfő | Helyi sport
Forrás: FORMULA MIAMI

Miami Nagydíj - Pályafutása első sikerét aratta Lando Norris.

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Miami Nagydíjat, ezzel pályafutása 110. futamán az első győzelmét aratta.

A mezőny nagy része a közepes gumikra szavazott, Hamilton, Alonso, Magnussen és Ricciardo a kemény, Bottas a lágy abroncsokat tette fel, a Pirelli pedig egykiállásos versenyre számított. A rajt főszereplője Perez volt, aki az 1-es kanyar felé blokkolta a kerekeit, amin Sainz is rajtavesztett, aki hiába rajtolt jobban, mint Leclerc, visszaesett a csapattársa mögé, ráadásul Piastri is feljött elé a harmadik helyre. Perez az ötödik, Norris a hatodik helyen haladt. A kiállások sorát Albon nyitotta, majd többen is megpróbálkoztak a korai kiállással: Stroll, Hülkenberg és Gasly is így tett. Perez a 18. körben jött ki, amikor már Norris nagyon közel volt hozzá. Leclerc egy körrel később szintén kijött, Norrist pedig ráküldték a tőle 5 másodpercre lévő Sainzra, a brit pedig meg is futotta a verseny leggyorsabb körét, amivel 4 tizedet hozott a spanyolon.Leclerc kemény manőverrel előzte meg jövő évi csapattársát, Hamiltont a kiállása után, Norris pedig ismét megfutotta a leggyorsabb kört, és újabb 4 tizedet hozott Sainzon. Verstappen pedig eltalálta a pályán lévő bóját, majd azt mondta a csapatnak, hogy ellenőrizzék az első szárnyat – látszólag nem volt gond a szárnnyal. A pályán maradt bója miatt VSC-s fázis lépett érvénybe, a gyors „takarítás” után pedig újra zöld zászló jött – a rövid fázist Ocon, Alonso és Magnussen tudta kihasználni egy kerékcserével a VSC-t. Ugyanis miközben Magnussen próbálta megelőzni Sargeantet és mellé vágott, az amerikai úgy fordult be a kanyarba, mintha nem vette volna észre a mellette lévő dánt, így összeütköztek, Sargeant kiesett, Magnussen viszont egy kiállás után folytatni tudta a versenyt, de 10 másodperces büntetést kapott az incidensért. A safety cart kihasználva bejött a bokszba Norris, Piastri, Sainz, Perez, Cunoda és Ricciardo is, az állás pedig Norris, Verstappen, Leclerc, Piastri, Sainz, Perez, Cunoda, Hamilton, Russell, Ocon volt a pontszerző helyeken.25 körrel a leintés előtt indult újra a verseny, Verstappen rögtön támadni tudta Norrist, de nem járt sikerrel, sőt a brit 1 másodperc feletti előnyre tett szert és megfutotta a verseny leggyorsabb körét. Piastri és Sainz csatája tovább folytatódott, ismét összeért a két pilóta, most viszont Sainz meg tudta előzni az ausztrált. Piastrinak megsérült az első szárnya, több pozíciót is bukott és ki kellett jönnie a bokszba, Sainz pedig azt mondta, neki is megsérült az autója, leszorítóerőt vesztett. Ezt az ütközést a futam után fogják vizsgálni. Eközben Norris előnye az élen már több mint 3 másodperc volt az autóra panaszkodó Verstappen előtt, majd Leclerc, Sainz, Perez, Hamilton, Cunoda, Ocon és Alonso jött, amikor még 15 kör volt hátra a versenyből. Az élen Norris előnye tovább nőtt, már több mint 5 másodperccel vezetett, Alonsót pedig korábbi csapattársát, Ocont támadta a kilencedik helyért, de a francia hosszú körökön keresztül útját tudta állni a kétszeres világbajnoknak.9 körrel a futam vége előtt aztán már sikerült az előzés Alonsónak, így feljött a kilencedik helyre. Az ötödik hely sorsa is kérdéses volt a futam hajrájában, miután Hamilton érkezett meg Perezre, és DRS-sel támadhatta a mexikóit. Albon fékezte el nagyon a gumijait az utolsó körökben, így a mezőny végére csúszott vissza, a mezőny elejében viszont már nem történt változás.Így Norris megszerezte pályafutása első F1-es győzelmét Verstappen és Leclerc előtt, és a nap versenyzőjének is őt választották. Pontot szerzett még Sainz, Perez, Hamilton, Cunoda, Russell, Alonso és Ocon, a leggyorsabb kört pedig Piastri futotta meg, de mivel ő nem végzett a top 10-ben, így nem kapott pontot az 1:30.6-os köréért. Ricciardót és Csout- végül meg tudta előzni, így a 13. helyen ért célba.A Forma-1-es szezon két hét múlva folytatódik az Emilia-Romagna Nagydíjjal, ami egy tripla hétvége első fordulója lesz – közvetlenül utána jön Monaco és Barcelona, tehát egy hét szünet után sűrű időszak következik.

2024. Május 19. 08:45, vasárnap | Helyi sport

Labdarúgó NB I - Legyőzte a Debrecent és bronzérmes a Puskás Akadémia.

A Puskás Akadémia FC hazai pályán 4-1-re legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójának szombati játéknapján.

2024. Május 19. 08:36, vasárnap | Helyi sport

Férfi kézilabda MK - A Szeged az első döntős.

A Szeged 39-33-ra legyőzte a NEKA csapatát a férfi kézilabda Magyar Kupa elődöntőjében, a Tatabányán zajló négyes döntő szombati játéknapján.

2024. Május 19. 08:28, vasárnap | Helyi sport

Giro d\'Italia - Filippo Ganna nyerte a 14. szakaszt.

Filippo Ganna nyerte a Giro d\'Italia országúti kerékpáros körversenyen a szombati egyéni időfutamot, ezzel visszavágott az összetettben éllovas Tadej Pogacarnak.

2024. Május 19. 08:18, vasárnap | Helyi sport

Max Verstappen szerezte meg a rajtelsőséget a Formula–1-es Emilia-romagnai Nagydíj időmérőjén.

A Red Bull háromszoros világbajnoki mellől Oscar Piastri, a harmadik pozícióból Lando Norris rajtolhat Imolában.