2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2014. Augusztus 30. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: infonograd

Jól száguldottak a pásztói motorosok

A közelmúltban a Kunmadarason, a volt szovjet katonai repülőtéren rendezték meg a nemzetközi Adrenalin extrém motoros gyorsulási versenyt, melynek küzdelmében három pásztói motorkerékpáros is részt vett.

Sajnálatosan a két napos versengésbe igencsak beleszólt az időjárás. A döntők napján háromszor is erős zivatar zúdult a repülőtér betonjára illetve aszfaltcsíkjára, így többek hőbörgése ellenére a versenyrendezőség időhiány miatt már nem tudta a döntőket lebonyolítani, végül a kvalifikációs futamokon elért eredmények alapján díjazták az arra érdemes motoros versenyzőket. A 402,33 méter versenytávon mindhárom pásztói dragos remekül teljesített.
A futamon elért legjobb idők alapján a D 1000 kategóriában Fekete Richárd 9,456 mp a második helyezést szerezte meg. A Közönség 954 cm3 feletti kategóriában Oláh József (9.880 mp) harmadik, még a Road and Ride versenyszám leggyorsabbja Fekete Ferenc (9.564 mp ) lett.
Kategóriájában a legjobb gyorsasági eredményt Oláh József 239.39 km sebességgel szerezte meg Ugyancsak első lett Fekete Ferenc 248,94 km-sebességi értéket elérve, fia Fekete Richárd 245,82 km sebességével a kategória 3. helyén végzett.
A kvalifikációs futam összesítést követően a végül a következő eredmények, helyezések születtek.
Europen Drag Challenge-Honda Nemzetközi Drag verseny-Kunmadaras
D 1000 kategória: 1. Orbán József 9.1087 sec/ 249,07 km/ó 2. Fekete Richárd 9,4559sec /245.26 km/ó
Közönség 954 plusz: 1. Majer Csaba 9.7131 sec/233.96 km/ó ..3. Oláh József 9.8798 sec/238.22 km/ó
Road an Ride: 1. Fekete Ferenc 9.5642 sec / 248.94 km/ó 2. Szalay Erik 9.8493 sec/237.29 km/ó 3. Horváth Tamás 9.9980 sec/ 231.76 km/ó

Forrás: nogradsport.wordpress.com