2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2012. Március 10. 18:47, szombat | Helyi
Forrás: infonograd

Kábel bravúr Savón-salsával

Az idény egyik legizgalmasabb mérkőzésének ígérkezett, mégis, igen sima Kábel-győzelmet hozott péntek este a kézilabda NB I/B Keleti csoportjának heti rangadója.

A balassagyarmati összecsapáson az első percektől kezdve összeszedetten és fokozottan koncentráltan küzdött a hazai gárda, míg a vendég dabasiaknál szemmel láthatóan hiányzott az összhang a túlfűtött kispad, és a pályán lévő játékosok között. Az Ipoly-partiak fokozatosan húztak el ellenfelüktől, ha labdaszerzésekből leindultak, vagy felállt fallal szemben támadtak, egyaránt igen nagy hatékonysággal értékesítették a lehetőségeiket, és a félidőben már 24-18-ra vezettek. A második félidőben folytatódott a gólparádé, de a tízgólos különbséget nem sikerült elérniük a házigazdáknak. A rendkívül sportszerű találkozón végül magabiztos győzelmet arattak, slusszpoénként pedig a kubai légiós, José Savón belőtte huszadik gólját is, ilyen eredményességre az utóbbi néhány évben nem volt példa az első – és másodosztályban.

A jegyzőkönyv:
Balassagyarmati Kábel SE – Dabas-Diego KC 42-35 (24-18)
Balassagyarmat, 200 néző, v.: Csörgő, Vitális.
Kábel SE: SÍRÓ – Teimel 3, SAVÓN 20/3, KAJDY 1, FORGÁCS 6, PIROSKA 3, Szabó A. 2. Cs.: Kovács R. (kapus), VARSANDÁN 6/2, Széles, Bán 1. Vezetőedző: Kedves László. Edző: Demus Dániel.
Dabas: Kovács P. – GIGLER 6, SZABÓ L. 8, HIMER 7/2, Bodorovics 1, Nagy T. 2, CSECSETKA 7/2. Cs.: Duleba (kapus), Boda, Burik 2, Horvát 2. Edző: Szilágyi Zoltán.
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.
Az eredmény alakulása: 5.p.: 2-2, 11.p.. 7-3, 17.p.: 13-7, 24.p.: 19-12, 35.p.: 27-22, 46.p.: 35-26, 51.p.: 38-29, 58.p.: 40-34.