A Ferrari Budapest Örömmel Jelenti Be, Hogy Visszatér A Motorsportba, A Ferrari!

A 2004-ben alapított cég, Magyarország egyetlen hivatalos Ferrari márkakereskedője
az FF Corse brit szakembereivel közösen együttműködve, egy 488 Challenge
versenyautót indít el, melynek pilótája a korábbi IndyCar, Formula E és Le Mans
versenyző, Adam Carroll lesz.
A versenyzést a Ferrari Challenge Európa top kategóriájában a Trofeo Pirelli-ben kezdi
el a csapat, mely hétvégén debütál a Red Bull Ring-en Ausztriában, és folytatja a
részvételt a sorozat további fennmaradó fordulóin is, beleértve Le Mans 24 órás
versenyhétvégéjét június 15-én.
A projekt megvalósulását a Pizza Forte támogatja.
A Ferrari Budapest igen sikeres múlttal rendelkezik a Ferrari Challenge Europe
versenysorozatában. Először 2007-ben csatlakozott a versenyzők sorához, 2009-ben a
Driver’s Championship bajnokságában második helyezést ért el Válint Tiborral, majd a
2011-es Ferrari Challengen elnyerte a Coppa Shell bajnoki címet Gerald Grohmmannel.
A bajnoki cím elnyerése óta a csapat nem szállt versenybe, ebből kifolyólag még
izgatottabb a visszatérés és az FF Corse csapatával történt partneri megállapodást
illetően. A csapat a híres Silverstone-i versenypályán székel, ezenfelül a világ
legnagyobb, ügyfél tulajdonában lévő Ferrari Challenge autók flottáját szolgálja, és a
tavalyi Trofeo Pirelli Am díj győztese.
Az 36 éves Észak-ír Adam Carroll rengeteg tapasztalattal érkezik a pályára. Korábbi
BAR-Honda Formula 1 tesztpilóta, aki megnyerte a 2008/09 A1GP világbajnokságot és
számos győzelmet aratott a GP2, Formula 3 és Formula Renault 3.5 versenyeken
egyaránt.
A tapasztalt Ferrari versenyző számos különböző sorozatban versenyzett már az FF
Corse-val, visszatérve a brit GT-kupa csapatába kettős győzelmet aratott ebben a
hónapban.
A hatfordulós Ferrari Challenge Europe bajnokságot egy döntő követ majd, melyen a
regionális bajnokságok versenyzői szerte a világon küzdenek meg a fődíjért. Az
eseményre 2019 október 24-27-ig Olaszországban, Mugello-ban kerül sor.
A versenyeket több mint 90 országban közvetítik majd élőben, amely a Ferrari
hivatalos honlapján lesz elérhető minden néző számára.
Emanuele Lippi, a Ferrari Budapest igazgatója így vélekedett: “Hihetetlenül
izgatottak vagyunk, hogy először a 2011-es Coppa Shell nyertes szezonunk óta újra
bevonulhat a Ferrari Budapest neve a Ferrari Challenge Europe-ba. Ismét nyerni
szeretnénk, ami egy ilyen tapasztalt csapattal, mint az FF Corse, valamint egy ilyen
pilótával, mint Adam Carroll, aki a legmagasabb szinten versenyzett, hihetetlenül
izgalmassá teszi ennek elérését. Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy Magyarországot a
mi autónk képviselheti, és különösen hálásak a Pizza Forte-nak, hogy támogatnak
minket ebben a projektben.
Adam Carroll úgy nyilatkozott: “Izgatott vagyok, hogy a Ferrari Challenge Europe-on
versenyezhetek a Ferrari Budapest és az FF Corse közreműködésével, valamint a
csapatommal, akikkel számos múltbéli sikerünk volt a British GT-n. A csapat minden
téren megerősödött a legutóbbi alkalom óta, mely egyértelműen érezhetővé vált pár
hete Angliában az első közös napunkon. A Ferrari Challenge teljesen új számomra, és
annak ellenére, hogy biztos vagyok benne, hogy Ausztriában kemény mezőny vár ránk,
fel kell vennünk a versenyt és a legjobb formánkat hoznunk.
Mark McLoughlin, az FF Corse Team igazgatója úgy nyilatkozott: “Örülünk, hogy a
Ferrari Challenge Europe-ban a Ferrari Budapestet partnerünknek tudhatjuk.
Emanuele lelkesedése nélkül a versenyre és a versenyek megnyerésére irányuló
törekvések nélkül ez mind nem jöhetett volna létre. Azon leszünk a Red Bull Ring-en és
azon túl is, hogy bebizonyítsuk neki és a Pizza Forte csapatának, hogy nem hiába hittek
bennünk és a megfelelő csapatot és pilótát választották. Részemről, én egy igen erős
teljesítményre számítok.”

190506 – Ferrari Budapest Red Bull Ring jelentés
A Ferrari Budapest visszatért a versenysorozatba és győzelmet aratott
A Ferrari Budapest hihetetlen győzelmet aratott a Ferrari Challenge Europe-ba való
visszatérésekor múlt hétvégén a Red Bull Ring-en.
A korábbi IndyCar és Formula E versenyző Adam Carrollal, valamint a Pizza Forte által
támogatott 488 Challenge versenyautóval a Ferrari Budapest visszatérése hatalmas
siker volt.
A Ferrari Budapest csapata a 2011-es Coppa Shell cím megnyerése óta nem
versenyzett a sorozatban. A brit FF Corse csapat közreműködésével tért vissza idén,
hogy a széria felső osztályában, a Trofeo Pirelliben versenyezzen.
Bár Carollnak korlátozott pályahasználati lehetősége volt a pénteki gyakorláson,
hatodikként végzett az szabadedzésen, majd szombaton javítva a teljesítményét már az
első helyről indulhatott a verseny nyitó futamán.
Az együléses, illetve sportautóknál szerzett rendkívüli versenytapasztalatát mutatja,
hogy a 36 éves Carrollnak, csak fél kör kellett ahhoz, hogy az élre álljon az eső áztatott
pályán, és egy erős küzdelemben vezette győzelemre a Pizza Forte által támogatott
autóját.
A vasárnapi kvalifikáció még rosszabb időjárási körülmények közt zajlott. A hó
beborította a Styrian hegységben található Spielberg-i versenypályát.
Az időjárás sajnos olyan rossz volt, hogy alig egy órával a verseny kezdete előtt
törölték a futamot, ezzel megfosztva Carollt további lehetséges győzelmétől.
Caroll győzelme azt jelenti, hogy bár egy futamon vett eddig részt, hetedik helyen áll a
Trofeo Pirelli listáján, a Ferrari Budapest pedig a 16. helyen a csapatbajnokságon.A következő rendezvény a hagyományos Ferrari Challenge formátummal megszakad és egy 40 perces futammal folytatódni a Le Mans-i 24 órás versenyen, június 14-én, amely során a Trofeo Pirelli és a Coppa Shell versenyzői együtt fognak versenyezni.
Adam Carroll, Ferrari Budapest, így nyilatkozott: “Leszámítva az időjárást, ez egy csodálatos hétvége volt. Nagy örömmel tölt el, hogy győzelemmel debütálhattam a Ferrari Challengen, az első közös együttműködésünk során a Ferrari Budapesttel és az FF Corse-vel. Jó munkát végeztünk a pénteki előfutamon, kis időbe telt míg megtaláltuk az összes kellő beállítást és berendezést, mely a teljesítményem maximalizálását lehetővé tette. Le voltam nyűgözve a verseny szintjétől ebben a szériában, különösképp koncetrálnom kellett a versenyre ahogy az élre kerültem. A körülmények igen nehezek voltak, így tudtam, hogy nem hibázhatok. Határozottan erős együttműködés és összetartás van az FF Corse és a Ferrari Budapest között, előretekintünk a következő megmérettetésre. A Le Mans-i esemény az év fénypontja lesz, melyen mindneki nyerni akar majd.”
Emanuele Lippi, Ferrari Budapest igazgatója így nyilatkozott: “Ez egy tökéletes visszatérés volt a Ferrari Challenge-ba. Visszatérni és győzelmet aratni, ez az érzés csodálatos! Az FF Corse egy hihetetlenül jól működő és professzionális csapat. Büszkék vagyunk rá, hogy ők készítették fel az autónkat Adam számára, aki szintén nagyszerű munkát végzett. Ez az eredmény mindannyiunk számára egy egyértelmű visszajelzés, hogy ez az együttműködés hihetetlenül sikeres lesz a szezon elkövetkezendő részében. Le Mans nem jöhet elég korán.”

Forrás: Ferrari Budapest